Blog

Firefox experience

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że za tydzień czeka nas premiera Firefoksa 1.0. Co prawda niektórych już zaczyna męczyć sam dźwięk tego słowa, ale mi program jeszcze się nie znudził. Zwłaszcza że co raz znajduję w nim coś nowego.

Add a keyword to this Search…. Po wybraniu pola wyszukiwania na jakiejś stronie i kliknięciu go prawym przyciskiem myszy, można wybrać tę opcję i dodać wyszukiwanie do zakładek. Jeśli ustawi się też słowo kluczowe dla tego wyszukiwania, potem wystarczy wpisać je w pasku adresu, za nim szukaną frazę i już. Np. wyszukiwanie w Googlach na polskich stronach to u mnie gpl. Wpisujemy więc w pasku adresu:

gpl “nie znam przyjemności ponad pracę”

i już mamy wynik. Ponieważ ze względu na uczelnię i pracę MNÓSTWO czasu spędzam na szukaniu, ten drobiazg pozwala mi zaoszczędzić go całkiem sporo.

Oto lista moich zakładek do wyszukiwania. Można je dodać do swojej listy (pamiętając o słowach kluczowych):

Skoro już jestem przy narzędziach. Jeśli kogoś męczy ręczne wpisywanie BBCode’u, HTMLa lub XHTMLa na forach i w komentarzach, polecam mały, przyjemny dodatek, który sprowadza to do wyboru opcji z menu kontekstowego w textarea. Już o nim pisałem jakiś czas temu, ale ostatnio wzbogacił się o nowe opcje.

Na tym kończymy dzisiejszy odcinek programu “Geek Corner”.

Comments are closed