Blog

HOWTO: jak wyłożyć Operę

Niedawno obiecałem, że zajmę się dokładniej błędem w nowej Operze 8 beta. Proba zalogowania się do Fleksa za jej pomocą za każdym razem kończy się awarią przeglądarki. Po godzinie udało mi się ustalić, że winę ponosi taki niepozorny fragment kodu:

<div style="display: table;">
<button style="display:table-cell;">blah</button>
</div>

Na serwerze umieściłem plik z powyższym fragmentem.

Sprawdziłem to na dwóch komputerach. Na obu pod Windows XP działa Opera 8 beta, build 7401. Błąd reprodukuje się za każdym razem.

Comments

 1. Dzięki za zajęcie się tematem. Błąd został już zgłoszony do BTS: #162309

 2. Cała przyjemność po mojej stronie :).

 3. Nowa Opera beta 2 już się nie wykłada :)

 4. Świetnie.

  Żeby nie było za dobrze: znalazlem kolejny błąd, obecny i w pierwszej, i w drugiej becie. Opera źle (moim zdaniem) wyświetla znacznik fieldset. Jeśli w środku umieszczę elementy z stylem float, fieldset nie dostosuje się do zajmowanego przez nie miejsca. Gecko i IE wyświetlają stronę zgodnie z oczekiwaniami. Przykład umieściłem na serwerze.

 5. Opera źle (moim zdaniem) wyświetla znacznik fieldset.

  Śmiem wątpić. IMO to właśnie Opera wyświetla ten przypadek jak najbardziej poprawnie, a pozostałe przeglądarki się mylą. Studium przypadku: http://mozillapl.org/forum/about-4682.html

 6. Chyba faktycznie masza rację. Skoro w środku są pływające elementy, to blok (jakim jest fieldset) nie powinien się rozciągać.

  Na marginesie, dokładnie ten sam problem znalazłem na tej stronie. Autor poradził sobie dodając na końcu <div> ze stylem clear: both;. Śmiem twierdzić, że znalazłem bardziej eleganckie rozwiązanie, w czystym CSS-ie :). Postaram się opisać je na blogu w tym tygodniu.

Comments are now closed